Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Czym jest praca tymczasowa?

Strona Główna


O mnie

Dodaj do Ulubionych

UlubieńcyLinkiKsięga Gości 0

Księga Gości 0
Dodaj do Księgi


To już było...

2017
Czerwiec
MarzecByło Was:

511


OpisCzym jest praca tymczasowa?

praca tymczasowaIstnieje wiele różnych form zatrudnienia, które odpowiadają na potrzeby pracodawców i pracowników. W zależności od sytuacji każda z nich może mieć wiele zalet.

Podmioty

W przypadku pracy tymczasowej istnieją trzy podmioty:

- pracownik,
- agencja, z którą pracownik zawiera umowę,
- pracodawca, który jest związany umową z agencją.

Pracownik wykonuje swoje obowiązki pod nadzorem danej firmy, jednak przez cały czas zatrudniony jest przez agencję, która jest jego pracodawcą w sensie prawnym. To z nią dokonuje się wszystkich formalności, ona także wypłaca wynagrodzenie oraz jest odpowiedzialna za odprowadzanie podatku oraz wszelkich składek.

Agencja pracy

Praca tymczasowa jest więc wykonywana na rzecz agencji, które specjalizują się w poszukiwaniu tymczasowych pracowników dla różnych firm. Agencje, które działają w sposób legalny powinny być wpisane do specjalnego rejestru oraz posiadać numer wpisu, który to potwierdzi. Przed przyjęciem zlecenia warto sprawdzić, czy dana agencja na pewno działa w sposób zgodny z prawem, aby uniknąć oszustów. W agencji może zarejestrować się praktycznie każdy, w tym osoby starsze i studenci,  nie ma wymagań dotyczących specjalnych kwalifikacji lub uprawnień (przejdź do strony).


Głosuj (0)

pracowniczy marzec 2017 [Powrót] Komentuj